TJ Kubran Keraming Trenčín

Stolnotenisový klub

Aktuality z domova a zo sveta

Liga majstrov mužov - 1.kolo - Prehry Keinatha a Šeredu

 Nový ročník stolnotenisovej Ligy majstrov mužov 2008/2009 sa aj za účasti dvojice slovenských reprezentantov začal...
v závere uplynulého týždňa stretnutiami 1. kola štyroch základných skupín.

Peter Šereda neuspel v drese španielskeho klubu San Sebastian de los Reyes TTC ani v jednom z dvoch súbojov proti hráčom belgického Royal Villette Charleroi. Najskôr prehral s Wang Jian Junom 0:3 a potom podľahol Čechovi Petrovi Korbelovi 2:3, keď nevyužil vedenie 2:0 na sety. San Sebastian prehral v B-skupine u finalistu vlaňajšej sezóny LM napokon 1:3.

Thomasovi Keinathovi z francúzskeho Angers Vaillante sa premiéra v novom drese po prestupe z Würzburgu nevydarila, keď proti Čuan Čih-juanovi neuhral ani set - 0:3. Jeho tím tak v ďalšom súboji B-skupiny podľahol v Nemecku domácemu TTF Liebherr Ochsenhausen 1:3.

O najväčšie prekvapenie sa postaral poľský nováčik súťaže Bogoria Grodzisk Mazowiecki víťazstvom 3:0 za stolmi španielskeho tímu CTM Cajagranada, ktorý posilnila európska jednotka Vladimir Samsonov z Bieloruska.

Obhajca prvenstva v Lige majstrov SVS Niederösterreich (Rak.) zdolal Lombard BVSC Budapešť (Maď.) 3:2, keď za hostí bodoval len švédsky veterán Jörgen Persson.


Výsledky stretnutí 1. kola základných skupín stolnotenisovej Ligy majstrov mužov 2008/2009:


A-skupina:

Roskilde Bordtennis BTK 61 (Dán.) - ASD TT Pieve Emanule Miláno (Tal.) 3:2, 750 divákov

Maze - Ma Wenge 3:1, Bentsen - Tokič 0:3, Tugwell - Tošič 1:3, Maze - Tokič 3:0, Bentsen - Ma Wenge 3:2


Borussia Düsseldorf (Nem.) - GV Hennebont TT (Fr.) 3:1, 2145 divákov

Boll - Kreanga 3:1, Ovčarov - Rju Seung Min 0:3, Freitas - Wang Sin 3:2, Boll - Rju Seung Min 3:1


B-skupina:

TTF Liebherr Ochsenhausen (Nem.) - Angers Vaillante TT (Fr.) 3:1, 1100 divákov

Čuan Čih-juan - Keinath 3:0 (6, 3, 16), Crisan - Lundqvist 3:1, Apolonia - Wosik 2:3, Čuan Čih-juan - Lundqvist 3:1


Royal Villette Charleroi (Belg.) - San Sebastian de los Reyes TTC (Šp.) 3:1, 280 divákov

Korbel - Carneros 2:3, Wang Jian Jun - P. Šereda 3:0 (10, 7, 4), J.-M. Saive - Ši Wei Dong 3:0, Korbel - P. Šereda 3:2 (-6, -8, 10, 4, 8)


C-skupina:

SVS Niederösterreich (Rak.) - Lombard BVSC Budapešť (Maď.) 3:2, 350 divákov

Schlager - Zwickl 3:0, Čen Wei-sing - Jörgen Persson 0:3, D. Habesohn - Wang Jian-feng 3:1, Schlager - Jörgen Persson 2:3, Čen Wei-sing - Zwickl 3:1


TTC Müller Frickenhausen-Würzburg (Nem.) - Sterilgarda TT Castelgoffredo (Tal.) 0:3

Tan Rui-wu - Guo Jin-hao 2:3, Steger - Monteiro 1:3, Macudaira - Bobocica 1:3


D-skupina:

CTM Cajagranada (Šp.) - Bogoria Grodzisk Mazowiecki (Poľ.) 0:3, 250 divákov

Samsonov - Wang Zeng Ji 2:3, R. Gárdos - Čeung Juk 2:3, Žao Peng - Olejník 1:3

 

Levallois Sporting Club T.T. (Fr.) - TTC Rhön Sprudel Fulda-Maberzell (Nem.) 3:1, 350 divákov

Joo Se Hjuk - Waldner 3:1, Chila - Wang Si 2:3, Eloi - Svensson 3:2, Joo Se Hjuk - Wang Si 3:2

sme.sk

 

Žádné komentáře
 
updated by joolka